KATEGORIE

USZCZELKI SPIRALNE AZMES

Uszczelnienia spiralne AZMES

Uszczelnienia spiralne AZMES stosuje się do uszczelniania połączeń kołnierzowych przewodów rurowych, jako uszczelki wyczystkowych i włazowych w kotłach i armaturze oraz w przewodach wydechowych silników spalinowych.

Uszczelnienia wykonywane są z taśmy stalowej kwasoodpornej 1H18N9T profilowanej z przekładką. Przekładkę dobiera się w zależności od temperatury pracy oraz wymaganej odporności na media. Uszczelnienia wykonywane są wg ZN-99/G-103.

Uszczelnienia spiralne dzięki swej konstrukcji i użytym materiałom przewyższają swymi własnościami zarówno uszczelnienia wykrawane z płyt uszczelkarskich jak i uszczelnienia metalowe. Wiele warstw profilowanej taśmy potrafi przenieść wysokie naciski jednostkowe, a co za tym idzie uszczelnienie może być znacznie węższe od odpowiednich uszczelek wykrawanych z płyt. Dzięki temu przy zastosowaniu tradycyjnych kołnierzy uzyskuje się wyższe naciski kontaktowe, a więc i lepszą szczelność. Na uwagę zasługuje wysoka i niezmienna w czasie elastyczność, pozwalająca kompensować wibracje rurociągów oraz zmiany termiczne związane z odłączaniem i załączaniem rurociągu (dotyczy również parociągów).

Mat. Przekładki Max temperatura Media robocze
AF-300 300ºC Woda, para wodna, roztwory soli, słabych kwasów i zasad
AF-OIL 350ºC Woda, para wodna, oleje, paliwa, większość rozpuszczalników
Tektura TBA-20 500ºC Woda, para wodna, oleje, paliwa, większość rozpuszczalników
Grafit ekspandowany 450ºC para wodna 600ºC Wszystkie media poza silnymi utleniaczami
PTFE 280ºC Wszystkie media poza stopionymi metalami alkalicznymi i fluorem