KATEGORIE

PŁYTY WERMIKULITOWE

 

Płyty wermikulitowe

Płyty ognioochronne z wermikulitu charakteryzują się wysokimi parametrami izolacji termicznej oraz odporności ogniowej. Parametry te w połączeniu z wysoką temperaturą topienia oraz niską gęstością sprawiają, że płyty wermikulitowe są idealnym rozwiązaniem do ochrony ogniowej konstrukcji.

Nasze płyty produkowane są z materiałów ekologicznie czystych. Oprócz właściwości ognioochronnych płyty wermikulitowe cechują się wysokimi parametrami dźwiękochłonnymi oraz termoizolacyjnymi, mają estetyczne wykończenie i nieograniczony termin przydatności do użytku.

Ogólne właściwości płyt:

Lekkie, a jednocześnie posiadają dobre parametry mechaniczne,
Chemicznie neutralne (zawierają wyłącznie składniki nieorganiczne),
Nie zawierają włókien,
Płyty mogą być powleczone warstwami malarskimi,
Możliwość oklejenia fornirem lub laminatem, w tym uniepalnionym,
Montaż odbywa się za pomocą zwykłych wkrętów do drewna,
Łatwo poddają się obróbce narzędziami do drewna,
Płyty odpowiadają najwyższym wymogom dotyczącym ochrony pożarowej i wytrzymują działanie ognia w ciągu 240 minut, co daje możliwości stosowania w budynkach o podwyższonych wymogach pożarowych.

Płyty stosuje się do ochrony ogniowej konstrukcji budowlanych, mostów, wiaduktów tuneli, szachtów instalacyjnych, szybów windowych oraz przewodów powietrznych. Z płyt wermikulitu są montowane przegrody przeciwpożarowe, sufity podwieszane o parametrach ognioochronnych. Oklejone odpowiednimi materiałami płyty wermikulitowe są wykorzystywane do produkcji niepalnych mebli oraz niepalnych drewnopodobnych materiałów dekoracyjnych. Płyty i kształtki z wermikulitu są stosowane także w przemyśle stoczniowym

Parametry płyt:

Wymiary płyt: 980x1000mm, 1000x1980mm oraz 1300x2000mm,
Grubość: od 10 do 65mm,
Waga objętościowa: od 350 do 900 kg/m3,
Nie zawierają azbestu.